VIVO 30+

Jak zmienia się Twoja skóra po 30. roku życia?

Po 30. roku życia skóra wciąż może wyglądać młodo i promiennie, ale ryzyko pojawienia się zmarszczek i zmian starzeniowych jest już znacznie wyższe. Wynika to z faktu obniżenia się poziomu naturalnego kwasu hialuronowego, zmniejszenia produkcji naturalnego kolagenu, oraz procesów powolnego zanikania włókien elastynowych w skórze.  

Oprócz drobnych linii i zmarszczek możesz również zacząć dostrzegać pierwsze oznaki utraty objętości skóry, szczególnie w okolicach oczu i policzków. Twoja skóra staje się coraz mniej jędrna i elastyczna, może natomiast stawać się mniej promienna, być bardziej matowa i zmęczona.

Okres po 30. to czas, aby zainwestować w swoją skórę i opracować dla niej odpowiedni plan profilaktyczny. W tym wieku masz luksus działania proaktywnie, a nie reaktywnie, więc możesz wyprzedzać czas.

Jak zadbać o skórę po 30.?

Aby opóźnić proces starzenia zabiegi powinny koncentrować się na redukcji zmarszczek mimicznych, uzupełnianiu utraconej objętości tkanek, stymulacji produkcji kolagenu i elastyny oraz redukcji przebarwień skóry.

Redukcja zmarszczek mimicznych jest możliwa dzięki zabiegom z użyciem toksyny botulinowej. To podstawowy zabieg stosowany w celu zapobiegania utrwalania się zmarszczek mimicznych.

Skuteczną walkę z oznakami starzenia zapewnią również zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego pozwalające na odpowiednie nawilżenie i uzupełnienie ubytków,  oraz poprawę napięcia skóry. Dodanie zabiegów biostymulujących, takich jak PRP (osocze bogatopłytkowe) czy polinukleotydów wzmacniających produkcję naturalnego kolagenu, sprawi, że skóra pozostanie promienna i sprężysta.

W przypadku przebarwień, rumienia, drobnych naczynek czy blizn potrądzikowych warto rozważyć terapię laserową. Laser frakcyjny CO2 pozwoli zniwelować widoczność blizn, wyrównać koloryt i strukturę skóry.

Bardzo ważne jest, aby na tym etapie wybrać wykwalifikowanego lekarza dermatologa, który zrozumie potrzeby Twojej skóry oraz przygotuje spersonalizowany plan pielęgnacyjny i zabiegowy.

Pamiętaj o codziennej pielęgnacji domowej! Oprócz kosmetyków zawierających kwas hialuronowy i witaminę C, stosuj na noc odpowiednie kosmetyki regeneracyjne, takie jak pochodne witaminy A – retinol, retinal, a także chemiczne środki złuszczające, które wpływają na procesy rewitalizacyjne.

Najważniejsze wskazówki:

  • Codziennie stosuj silny filtr przeciwsłoneczny SPF (nawet jeśli przebywasz w pomieszczeniu).
  • Dbaj o efekty zabiegów stosując odpowiednią pielęgnację skóry w domu.
  • Zmaksymalizuj rezultaty, dzięki zastosowaniu kompleksowego planu leczenia opracowanego przez dermatologa.
  • Pielęgnując twarz, nie zapominaj o jednoczesnej pielęgnacji szyi i dekoltu.

 

Nasi lekarze i kosmetolodzy są ekspertami w dziedzinie skóry i włosów. Możecie wspólnie opracować odpowiedni plan leczenia i pielęgnacji dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Zabiegi dla skóry 30+

Redukcja zmarszczek mimicznych

Nawilżenie i rewitalizacja skóry

Biostymulacja i regeneracja skóry

Powiększanie, modelowanie ust

Nawilżenie i rewitalizacja okolicy oka

Zabiegi nawilżające i łagodzące

Zabiegi ujędrniające i regenerujące