VIVO 40+

Jak zmienia się Twoja skóra po 40. roku życia?

Po 40. Twoja skóra zaczyna tracić zdolność do odnowy, ponieważ trzy składniki zdrowej jędrnej skóry – kolagen, kwas hialuronowy i elastyna – zaczynają zanikać w przyspieszonym tempie.

Twoja skóra zaczyna robić się coraz cieńsza i traci naturalny blask. Drobne linie i zmarszczki stają się głębsze, a efekty fotostarzenia się skóry stają się bardziej widoczne. Możesz zacząć odczuwać zwiotczenie wokół twarzy i szyi, ponieważ skóra traci elastyczność, a spadający poziom włókien podporowych powoduje utratę objętości i gorszy wygląd okolicy policzków i oczu. Ponadto włókna ulegają poluźnieniu i stopniowo tracą zdolność do utrzymywania wszystkich elementów na swoim miejscu. Dochodzi do pojawiania  się i pogłębiania nawisów skóry, bruzd nosowo-wargowych i wargowo-bródkowych. To wpływa na zaburzenie owalu twarzy, a często nadaje jej również smutnego, zmęczonego wyrazu.

Jak dbać o skórę?

Ta dekada życia to najlepszy czas, aby zainwestować w odpowiednią pielęgnację skóry za pomocą zabiegów medycyny estetycznej i profesjonalnych dermokosmetyków, umożliwiających odbudowę, nawilżenie i odmłodzenie skóry.

Zabiegi powinny koncentrować się na uzupełnieniu kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny w skórze, tak aby ją napiąć, unieść, ujędrnić i wygładzić.

Nadszedł czas, aby rozważyć dodanie do swojego planu zabiegowego wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego czy hydroksyapatytu wapnia, pomagających unieść twarz i zapobiec wiotczeniu skóry.

Aby znacznie odnowić powierzchnię skóry i wyrównać koloryt, jednocześnie stymulując tworzenie kolagenu oraz uzyskać bardziej młodzieńczą i jędrną cerę, należy rozważyć również zabiegi laserowe z wykorzystaniem lasera CO2. Pomocne może być również dostarczanie składników aktywnych bezpośrednio w głąb skóry, czyli specjalistyczne zabiegi, takie jak poddźwiękowa infuzja tlenowa, mezoterapia mikroigłowa lub tzw. powolny lifting twarzy. Ten małoinwazyjny zabieg regeneracyjny z użyciem kolagenu, fibryny i osocza bogatopłytkowego (iPRF/PRP), pomaga w odbudowie kolagenu od wewnątrz i poprawia napięcie i strukturę skóry. Powolny lifting buduje podskórne rusztowanie kolagenowe, zapewniając niesamowite efekty przeciwstarzeniowe. W ciągu kilku miesięcy po zabiegu skóra zwiększa swoje sprężystości i elastyczność, głębokie bruzdy ulegają wygładzeniu, a zmarszczki znacząco się spłycają.

Twój szczegółowo opracowany plan zabiegowy powinien być wspierany przez codzienną pielęgnację domową. Oprócz oczyszczania i tonizowania skóry konieczne jest stosowanie nawilżającego serum ze składnikami aktywnymi, takimi jak witamina A, witamina C, kwas hialuronowy i peptydy, które pobudzają odnowę komórek skóry, poprawiają koloryt i redukują drobne linie i zmarszczki.

Aby pomóc Ci zmaksymalizować efekty osiągnięte zabiegami w klinice, nasi doświadczeni kosmetolodzy dobiorą Ci odpowiedni zestaw dermokosmetyków do pielęgnacji domowej, stanowiące ważną część holistycznego podejścia do pielęgnacji skóry.

Najważniejsze wskazówki:

  • Codziennie stosuj wysoki filtr przeciwsłoneczny SPF (nawet jeśli przebywasz w pomieszczeniu).
  • Dbaj o efekty zabiegów stosując odpowiednią pielęgnację skóry w domu.
  • Zmaksymalizuj rezultaty, dzięki zastosowaniu kompleksowego planu leczenia opracowanego przez dermatologa.
  • Pielęgnując twarz, nie zapominaj o jednoczesnej pielęgnacji szyi i dekoltu.

 

Nasi lekarze i kosmetolodzy są ekspertami w dziedzinie skóry i włosów. Możecie wspólnie opracować odpowiedni plan leczenia i pielęgnacji dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Zabiegi dla skóry 40+

Redukcja zmarszczek mimicznych

Wolumetria, uzupełnianie utraconej objętości

Biostymulacja i regeneracja skóry

Szyja i dekolt

Nawilżenie i rewitalizacja okolicy oka

Usuwanie rumienia, poszerzonych naczyń

Zabiegi redukujące rumień

Zabiegi ujędrniające i regenerujące

Zabiegi wyrównujące kolor skóry i rozświetlające