dr n. med. Magdalena Wawrzynkiewicz

specjalista dermatolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej, trycholog

Specjalizuje się w nowoczesnych nieinwazyjnych technikach diagnostycznych dermatoskopii i trichoskopii, leczeniu łysienia i innych chorób skóry owłosionej głowy oraz medycynie estetycznej, regeneracyjnej i przeciwstarzeniowej.

Dr Wawrzynkiewicz posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu zabiegów medycyny estetycznej i Anti-Aging. Wykonuje zabiegi modelowania twarzy kwasem hialuronowym, implantacji nici, zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej, iniekcje osocza i fibryny bogatopłytkowej oraz zabiegi laserowe. Posiada certyfikaty i dyplomy potwierdzające umiejętności w zakresie tradycyjnych i nowoczesnych technik zabiegowych medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Stale poszerza swoją wiedzę, aby zapewnić pacjentom leczenie zgodne z aktualnymi trendami w dermatologii klinicznej i estetycznej, biorąc udział, zarówno jako uczestnik jak i wykładowca, w najważniejszych krajowych i międzynarodowych konferencjach, kursach i szkoleniach dotyczących dermatologii, medycyny estetycznej, diagnostyki chorób włosów, dermoskopii i trichoskopii.

Dr Magdalena Wawrzynkiewicz jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz austriackiego Medizinische Universität w Graz.

W 2018 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską w przedmiocie oceny dermoskopowej znamion zlokalizowanych w nietypowych okolicach ciała pt. „Ocena obrazów oraz optymalizacja metod diagnostycznych akralnych zmian melanocytowych”, uzyskując stopień naukowy doktora nauk medycznych.

Wiedzę i umiejętności praktyczne zdobywała pracując przez 8 lat jako lekarz asystent w Katedrze i Klinice Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz prowadząc zajęcia dla studentów Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ i School of Medicine in English Collegium Medicum UJ, jak również w trakcie zagranicznych staży szkoleniowych w Princess Alexandra Hospital, Translational Research Institute, Brisbane w Australii i LKH Universitätsklinikfür Dermatologie und Venerologie, Graz w Austrii.

Od 2012r. odbyła kilkadziesiąt szkoleń praktycznych i warsztatów, dotyczących tradycyjnych i nowoczesnych metod i technik zabiegowych medycyny estetycznej, prowadzonych przez najbardziej doświadczonych specjalistów medycyny estetycznej i regeneracyjnej, organizowanych zarówno w kraju jak i zagranicą przez wiodące firmy z branży estetycznej jak m.in.: Croma Pharma, Fillmed Laboratoires, Galderma, Allergan, Neauvia, Teoxane.

Jest członkiem licznych prestiżowych polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych m.in. Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, International Dermoscopy Society, International Trichoscopy Society, International Society of Teledermatology, European Academy of Dermatology and Venerology.

Jest autorką i współautorką szeregu publikacji, dotyczących m.in. diagnostyki trichoskopowej łysienia, wczesnej diagnostyki czerniaka i dermoskopowej oceny zmian skórnych.

Prowadzi także szkolenia dla lekarzy z zakresu dermoskopii, trichoskopii, metod leczenia łysienia i chorób skóry owłosionej głowy oraz medycyny estetycznej i regeneracyjnej.