dr n. med. Marta Janowska

dr n. med. Marta Janowska

specjalista dermatologii i wenerologii, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Specjalizuje się w małoinwazyjnych zabiegach anti-aging, laseroterapii dermatologicznej i estetycznej (ze szczególnym uwzględnieniem leczenia blizn potrądzikowych i rumienia twarzy), leczeniu chorób dermatologicznych oraz diagnostyce dermoskopowej znamion barwnikowych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu zabiegów medycyny estetycznej i anti-aging (iniekcje toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego, biostymulatorów, implantacji nici, zabiegi laserowe). Posiada certyfikaty i dyplomy potwierdzające umiejętności w zakresie tradycyjnych i nowoczesnych technik zabiegowych medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. 

Regularnie doskonali swoje umiejętności i poszerza wiedzę, biorąc udział, zarówno jako uczestnik jak i wykładowca, w najważniejszych krajowych i międzynarodowych konferencjach, kursach i szkoleniach dotyczących dermatologii, medycyny estetycznej i anti-aging oraz medycyny laserowej.

Dr Marta Janowska ukończyła studia medyczne i doktoranckie na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, gdzie w 2017r. z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską dotyczącą genów biorących udział w etiopatogenezie trądziku.

Wiedzę i umiejętności praktyczne  zdobywała pracując w trakcie szkolenia specjalizacyjnego jako lekarz asystent w Katedrze i Klinice Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie jak również podczas zagranicznych staży szkoleniowych w renomowanych ośrodkach klinicznych: Yale University School of Medicine, Department of Dermatology (New Haven, USA), Hospital de Base (Sao Jose do Rio Preto, Brazylia), Ludwig Maximilians Universitat, Center of International Health (Monachium, Niemcy) oraz podczas szkoleń z zakresu dermatologii estetycznej w Brukseli i Innsbrucku.

Jest członkiem European Society for Lasers and Energy Based Devices (ESLD), Europejskiego Towarzystwa Dermatologii i Wenerologii (EADV), International Dermoscopy Society (IDS) oraz Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.