lek. med. Magdalena Stec

lek. med. Magdalena Stec

specjalista dermatologii i wenerologii, trycholog

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób skóry głowy i łysienia. Prowadzi konsultacje dermatologiczne, diagnostykę trichoskopową oraz wykonuje zabiegi wspomagające terapię dermatologiczną – osocze bogatopłytkowe, mezoterapię oraz laseroterapię.

Studia medyczne ukończyła na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, uzyskując nagrodę Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie dla Najlepszego Absolwenta. Z wyróżnieniem zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z dermatologii i wenerologii. Jest również absolwentką studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując przez 5 lat w Klinice Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Obecnie kontynuuje pracę kliniczną, jako asystent w Klinice Dermatologii w Zabrzu, gdzie jest ceniona za swoje zaangażowanie w leczeniu pacjentów z ciężkimi chorobami dermatologicznymi. Jest również asystentem dydaktycznym na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami kierunków medycznych. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół autoimmunologicznych chorób skóry, co jest tematem planowanej rozprawy doktorskiej.

Jest autorką artykułów publikowanych w czasopismach naukowych oraz nagradzanych wystąpień na krajowych konferencjach dermatologicznych. Regularnie doskonali swoje umiejętności i poszerza wiedzę, biorąc udział, zarówno jako uczestnik jak i wykładowca, w najważniejszych krajowych i międzynarodowych konferencjach dermatologicznych.

Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Dermatologii i Wenerologii (EADV), International Dermoscopy Society (IDS) oraz Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Przez pacjentów ceniona za rzetelne i skuteczne podejście do leczenia.